Hanzas Maiznīca Rīgas svētkos

23.08.2011

Rīgas Svētku ietvaros 20.augustā, Vecrīgā notika Maizes Svētki, kur apmeklētāji varēja gan nobaudīt, gan iegādāties gardāko un labāko meistarstiķi, gan kopīgi darboties visdažādākos maiznieku uzdevumos – maiznieku rīkotās atrakcijās, konkursos, viktorīnās un sacensībās.

Maiznieku cunfti pavisam kopā pārstāvēt bija sabraukušas 9 Latvijas beķerejas: AS Hanzas Maiznīcas, Iļģuciema maiznīca konditoreja, Roga – Agro, Fazer maiznīcas, Saldus maiznieks, Lāči, Dona, Liepkalni, Lielezers, kā arī Rīgas dzirnavnieks.

Maiznieki Svētkos gādāja, lai gana jautri būtu gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem.
Kā zināms maizes cepšanas darbs ir smags un to sākotnēji veica tikai kungi, tādēļ ar āmura (bliežņa) palīdzību pie Hanzas beķerejas varēja noteikt spēcīgāko kungu vai dāmu! Turpat, iegādājoties kādu no Hanzas Maiznīcas  maizītēm, katram pircējam bija iespēja izkalt pašam savu veiksmes monētu! Jautrība sita augstu vilni izspēlējot dažādās viduslaiku rotaļas uz Hanzas Maiznīcas skatuves, balvā saņemot īpašās Hanzas Maiznīcas klades, lina maisiņus kā arī izglītojošo grāmatu „Mūsu maize”. Visu notiekošo AS Hanzas Maiznīcas stendā iemūžināja fotogrāfs.

Lai rīdziniekiem parādītu, ka “neba maize pati nāca” Maiznieku cunfte ar aktieri Artūru Krūzkopu apmeklētājus aicināja iepazīt maizes tapšanas ceļu un piedalīties miltu malšanā. Rīgas dzirnavnieks stāstīja un rādīja, kā graudi pārtop miltos, aicināja griezt dzirnakmeņus un ļaut izjust, kāds spēks tiek maizītē ielikts. No visiem samaltajiem miltiem maiznieki izcepa kukuli jaunās Rīgas atslēgas kalējiem, lai viņiem pietiktu spēks savu darbu paveikt un Rīga tiktu pie savas jaunās atslēgas.

Maiznieki bija sagatavojuši maizes gleznas kā dāvanas Rīgai Svētkos. Tika izcepti pilsētvides objekti un nami – Rīgas pils, Laimas un Stacijas pulksteņi, Pulvertornis, Rīgas atslēga u.c. Maiznieku izceptos meistardarbus saņēma biedrība "Latvijas daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība".

Maizes Svētkus Vecrīgā rīkoja Latvijas Maiznieku biedrība sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu. Latvijas Maiznieku biedrība jau kopš savas pastāvēšanas ir apvienojusi Latvijas maizniekus, pārstāvējusi viņu intereses un popularizējusi maiznieka amatu.

 

289.jpg 3.jpg

349.jpg 35.jpg

424.jpg 529.jpg

590.jpg 60.jpg

71.jpg 86.jpg

96.jpg DSC_0370.jpg

DSC_0371.jpg DSC_0400.jpg

DSC_0414.jpg DSC_0428.jpg

 

 

Citi jaunumi

 
Get Adobe Flash player
Get Adobe Flash player